Маятник – це стилізована навчальна модель, інтерактивний навчальний посібник, призначений тільки для вивчення принципів роботи його механізму. Маятник – один із найпростіших і надійніших механізмів для відліку часу. Принцип його роботи такий: маятник коливається з постійною амплітудою за рахунок дії сили тяжіння на вантаж і потенційної енергії гумового джгута, який приводить в роботу механізм та компенсує втрати кінетичної енергії під час коливань. В основі роботи – зубчастий механізм, що приводиться в рух заводним колесом.
Модель складається з анкерної вилки, анкерного колеса, системи шестерень, гумового джгута, вантажу та храповика з равликом для згладжування похибки в роботі. У моделі передбачено кілька способів регулювання частоти коливань: вага вантажу, висота вантажу на маятнику та натяг гумки.
Першим властивості маятника описав італійський інженер Галілео Галілей в кінці 16-го століття. В 17-му столітті нідерландський фізик Крістіан Гюйгенс застосував маятник в колісному годиннику з гирями. Француз Етьєн Лулье в кінці 17-го століття застосував маятник в метрономі – приладі, який здійснює ритмічну серію клацань, що можна порахувати за певний проміжок часу.
Основне застосування Маятник знайшов у механічному годиннику як невід'ємний елемент спуску і підтримки такту в роботі годинникового механізму. Також маятники використовуються в музиці – в метрономі, який слугує точним орієнтиром темпу, в геологорозвідці, в сейсмографії, в спорті та лабораторних дослідженнях у сфері механіки й фізики.
Механізм Маятника складається з:
|
Моделі Ugears STEM-lab розраховані на різні вікові групи з акцентом на навчальну складову, тому складання не потребує багато сил і часу. Конструктори STEM-lab мають у комплекті все необхідне. До набору входять:
|