Розмір моделі: 11.5*10.3*5.7 см
Розмір упаковки: 20.5*18.8*6.3 см
Курвіметр – це спеціальний прилад для вимірювання кривих і звивистих ліній, який допомагає більш точно, ніж лінійка або циркуль, розрахувати відстань між необхідними вам точками на мапі.
Цей механізм має вимірювальне коліщатко, циферблат і стрілку. Коли коліщатко рухається по мапі вздовж лінії, яку вам потрібно виміряти, стрілка пересувається по циферблату і вказує пройдену коліщатком відстань у сантиметрах (або інших вимірювальних одиницях). Вам залишається лише подивитися на мапі масштаб і помножити отримане число на знаменник, зазначений у масштабі.
Цей прилад допоможе вам у плануванні походу з друзями або сімейної подорожі, підказавши, яку відстань вам належить подолати. Особливо корисним курвіметр стане тоді, коли під рукою немає гаджетів та інтернету.
Хто і коли винайшов Курвіметр, достеменно невідомо досі. За одними даними, це був римський історик Вітрувій, який описав прилад із подібним принципом роботи ще близько 23 року до нашої ери. Інші дані говорять про те, що пристрій для вимірювання відстані на початку нашої ери винайшов китайський вчений Жан Чен. Російські вчені ж припускають, що автором курвіметра був Михайло Ломоносов, назвавши його спочатку «кривиметром». Але патент на винахід належить англійцю Едварду Моррісону, який у 1873 році зареєстрував «новаторський інструмент для вимірювання відстаней».
Курвіметр служить для вимірювання довжини звивистих ліній на топографічних картах, планах, схемах і кресленнях. Ним користуються, наприклад, туристи, картографи, дорожні служби тощо.
Механізм Курвіметра складається з:
|
Моделі Ugears STEM-lab розраховані на різні вікові групи з акцентом на навчальну складову, тому складання не потребує багато сил і часу. Конструктори STEM-lab мають у комплекті все необхідне. До набору входять:
|
Розмір моделі: 11.5*10.3*5.7 см
Розмір упаковки: 20.5*18.8*6.3 см
Кожна модель
приводиться у рух
Складаються з готових
деталей без клею
Складаються за покроковою
кольоровою інструкцією
Ідеальні для родинних
проектів і STEM-практики